дОВІДКОВИЙ ЦЕНТР


Найактуальніше в АФР-ТЦП

  • 1. ЧОМУ Відсутня можливість заповнення форм фінансової звітності в складі квартальних даних ТЦП?

    Оновлення версії програмного забезпечення на останню (поточну) допоможе вирішити питання з відображенням і заповненням форм фінансової звітності. Відповідно до Рішення НКЦПФР № 153 від 15.02.2023 р. на період дії воєнного стану, нвестиційними фірмами звітних даних, передбачених підпунктами 2.6 – 2.10 пункту 2, пункту 3 розділу ІІ Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25 вересня 2012 року № 1283, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2012 року за № 1737/22049 (зі змінами).

  • 2. Якщо пруденційний показник нормативу ліквідності активів не відповідає нормі/не відхилявся від норми за місяць як подати довідку?

    У такому випадку необхідно подати нерегулярну звітність за останній день місяця, за умови якщо відхилень від норми протягом місяця не було.   У разі відхилення від норми необхідно подати нерегулярну звітність за період від початку виникнення такого відхилення до дня подання звітності.

  • 3. Як при заповненні журналу договорів звітності торговців показувати договори, що були укладені та по яких пройшли цінні папері, а потім розірвані, а цінні папери повернуті?

    Однозначної відповіді немає, найкращим варіантом є отримання РОЗ‘ЯСНЕННЯ з боку НКЦПФР за зверненням торговця цінними паперами. Ми вважаємо за можливе закриття такого договору як анульованого, а рух цінних паперів відображати як зарахування та списання за недоговірними операціями. Зверніть увагу, що НКЦПФР може надавати роз’яснення щодо питань роботи торговців цінними паперами взагалі, а не з використанням спеціального програмного забезпечення.

  • 4. Завантажили з сайту розробника файл дистрибутиву нової версії програми (setup.exe) та, на всяк випадок, перевірили його на віруси на сайті https://www.virustotal.com/ (або аналогічному). Отримали попередження про те, що файл небезпечний або інфікований. Як ви це прокоментуєте?

    Якщо Ви після завантаження файлу виконали перевірку його контрольної суми MD5 і ця перевірка успішна, то файл дистрибутиву не інфікований (з дуже високою вірогідністю).

  • 5. Відповідно до пункту 1 Рішення НКЦПФР № 153 від 15.02.2023 р. зупинено розкриття адміністративних даних щодо пруденційних нормативів професійної діяльності інвестиційних фірм за Положенням, яке було затверджено Рішенням НКЦПФР № 1597 від 01 жовтня 2015 року. Як тепер формувати у «АФР-ТЦП» місячну звітність ?

    В «АФР-ТЦП» відповідні розділи в Додатках даних з набуттям чинності Рішення №153 при формуванні заповнювати не потрібно. У складі місячної звітності дозволяється відповідні розділи залишити пустими.

  • 6. При формуванні місячного звіту виникає помилка #0_120 «Виявлено невідповідність суми виконаного договору та біржового контракту». Відповідно до чинного законодавства біржові угоди можна проводити у валюті. Прошу пояснити.

    Суму біржового контракту Ви вказуєте у гривні незважаючи на інше. Це зумовлено певними процесами Комісії, які вимагають подання інформацію таким чином з зазначенням суми біржового контракту у гривнях. Також відсутні необхідні нормативно-правові акти НКЦПФР, які б регулювали дане питання.

  • 7. Як встановлювати АФР-ТЦП та Норматив ліквідності активів?

    Спочатку завантажте установники. Кожна програма має свій установник.
    Програми встановлюються почергово: зпершу Основна програма, потім Додатковий функціонал. Наприклад, функціонал Норматив ліквідності активів активується у запуску тільки при встановленому на компьютері ПЗ АФР-ТЦП. Також важливо підтримувати актуальність версій ПЗ та його складових для правильної і відповідної роботи.

    Актуальність АФР-ТЦП: версія 5.51 і вище

  • 8. Питання щодо формуваення квартальної звітності за 4 квартал.

    Головне, що треба знати, це те, що квартальні дані за 4 квартал подаються до 31.01.2023 без фінансової звітності. Подаються тільки додатки Склад активів/зобов’язання/складові ВК/фінансові результати.

  • 9. Якщо відсутні відомості щодо РНОКПП фізичної особи клієнта/контрагента чи є інші способи ідентифікувати особи у ПЗ «АФР-ТЦП»

    Так, звісно, починаючи з версії 5.52 можливо ідентифікувати фізичну особи як за реквізитами паспорту старого зразка так й за номером документу біометричного паспорта. У цьому разі поле «Код ДРФО» (РНОКПП) не повинно містити жодного значення. Якщо клієнт надав відомості картки-ID, користувач програми у полі «номер паспорту» зазначає 9-значний номер документу.

    Актуальність АФР-ТЦП: версія 5.52 і вище

Made with